Roosid, päike ja suvi on kindlasti ühed minu suured lemmikud! Ootan alati suve-õues on soe, päike paistab, lilled õitsevad… Päike annab mulle küll alati palju energiat, õnnehormoone, häid mõtteid ja ilusaid unistusi. Mulle piisab tegelikult ka kui ainult tund aega päevas särab päike oma täies hiilguses-sellest saan juba oma ” päikesepatarei” laetud. Aga muidugi pole ka selle vastu kui terve päeva päike väljas.
Suve üks ilusamaid osasid on minu roosid. Mul on päris suur roosipeenar (u 50 roosi)- mitte liiga suur,et jòud üle ei käiks, aga täpselt paras minu jaoks.

Roose kasvatada pole minumeelest üldse keeruline- kevadel lõikan maha kõik kahjustunud varred ja jätan vaid ilusad rohelised alles, väetiseks kasutan hobusesònnikut. Keemilisi väetisi ja mürke ei kasuta, sest mu koertele meeldib ka roosipeenardes vahel kaevata ja roose limpsida. Varasuvel kui esimesed rohelised nupud tekivad on ka lehetäid platsis, aga nendele pritsin nõgeseleotist ,kuhu pandud ka paar tilka doTerra putukavastast eeterlikku õli. Mõned täid nopin käsitsi ära, aga aitavad ka lavendlid,mis roosipeenra serva istutatud ja kohvipaksu viskan ka tihti rooside vahele. Igatahes on rooside õitsemise ajaks täid ja muud putukad kadunud. Ja õitsevad roosid jaanipäevast lumeni! Tuleb ainult äraõitenud nupud ära lõigata ja peagi on uued õied olemas! Mina kasutan oma kohe-kohe õitsemist lõpetavad roosiōied ka ära- teen roosivett või roosiõli,mis lähevad minu kosmeetikatoodete sisse.

Aga sellest kunagi edaspidi-roosiveest ja kreemidest,õlidest. Suvel tuleb siis vahel natuke ka rohida ja põua ajal kasta ka.
Sügisel kui esimesed kúlmad juba maad vallutamas, lõikan roosid jälle lúhemaks ja kuhjan juurte ümber talvekattemultsi. Mingeid oksi ega lisakatteid ma ei ole pannud. Tähtis,et juur ellu jääb talvel. Ja ongi kogu hoolitsus. Muidugi käin peaaegu igal hommikul oma roosid läbi, nuusutan,silitan,imetlen ja tunnen suurt tänulikkust ning ònnetunnet,mis nende kaunitaride vahel tekib. Taimedega rääkija ma ei ole kunagi olnud, aga arvan,et nad tunnevad ära ka minu armastavad silitused ja pilgud.
Minu jaoks teevad suvest suve just roosid ja päike. Roosid on truult alati olemas igal suvel,mil olen oma aeda pidanud, päikesega on teinekord kehvemini.
Tänagi on käes südasuvi, 13 juuli ( minu nimepäev), ilm on soe, päike oli ka hommikupoole olemas ja roosid ōitsevas oma täies ilus! Täna sain korjata ka korvitäie ōitsemist lõpetavaid roosiōisi, destillaator töötab vaikselt ja õu on täis imelist roosilõhna! Kas saab veel midagi mõnusamat olla? Mina naudin täiega ja olen nii tänulik selle ōnne üle!
Õhtul plaanis ka mõned värsked kreemid teha,kuhu lähevad sisse värske roosivesi,roosiōli…ja palju armastust!
Igal juhul julgustan roose kasvatama,kellel oma aed!