Kindlasti soovivad paljud iluteenindajad oma ilusalongi või on vähemalt korra mõelnud, mis oleks kui… Tegelikult minul päris sellist unistust ei jõudnud veel tekkidagi, soovisin lihtsalt kosmeetiku tööd teha. Kui ma siis haiglas oma kolleegide peal näomassaazi harjutasin,hakkasid nad mulle rääkima,et teeksin haigla majja oma kabineti, hea peale tööd tulla ja suur maja potensiaalseid kliente täis. No miks mitte, mõtlesin ja kui olin kosmeetiku tunnistuse kätte saanud,läksingi haigla juhtkonnalt ruumi küsima. Lahkelt ka mulle ühte vaba ruumi pakuti rendile võtmiseks. Selgus aga,et pakutav ruum oli kosmeetikakabineti jaoks liiga suur. Loobuda ka ei raatsinud ja tekkis uus plaan,et võtan mõne juuksuri ka kampa ja teen siis salongi hoopis. Leidsin juuksurikoolist kaks armast noort juuksurit,kes olid minu plaaniga nõus, abikaasa aitas remondi ja sisustusega ja nii ma siis ootamatult omale ilusalongi saingi. Ega tol ajal (90-ndate algus) sisustust eriti ei pakutud ja raha ka oli vähe…kosmeetikatooli leidsin “Soov”-i lehest,peeglid seina, juuksuri klienditooli ostsin ikka uue kuskilt, peapesukoht oli ka mingi algeline plastmassist, aga tööle sai hakata ja kliente tõesti jagus. Mingi aeg küll haiglal oli seda ruumi ikka endal vaja ning meile pakuti uut ruumi. Jälle suur remont ja kolimine,aga sai hakkama. Lòpuks oli haiglal ka seda ruumi vaja,õigemini küll lammutati see koht maha, sest kerkis uus juurdeehitus ja uut ruumi enam ei pakutud. Siis leidsin uue koha Kadriorus, Torupilli Selveri majas, kus tegutseme siiani.


Millised on siis minu kogemused Ilusalongi omanikuna? Leida sobiv ruum, uhke sisustus, põnevate teenuste nimekiri-see kõik on asja lihtsam pool! Raske on leida head töötajad või üldse mõni töötaja… Minul on suur õnn,et 4 juuksurit,kes minu salongis töötavad,on nii pikalt olnud,enamuses vist ligi 15 aastat on see tuumik püsinud koos. Olen neile üliväga tänulik selle eest, sest püsiv ja hea kaader on kuldaväärt varandus! Kosmeetikutega nii hästi pole läinud, neid on aja jooksul ikka palju läbi käinud-hästi toredaid ja hästi ” imelikke”. Ka praegu näiteks otsin omale uut paarilist….
Siis muidugi salongi majandus on enamasti ju omaniku õlul, vähemalt minul.Peab vaatama,et üür makstud, materjali jaguks, maksud makstud, raamatupidamine korras…siis mõni aparaat või mööbliese laguneb kõige ebasobivamal ajal,siis mõtled mis uut teenust võiks pakkuda,et uusi kliente saada jne. Vahel olen küll mõelnud,et kindlasti oleks lihtsam kui ainult üksi enda eest vastutad ,aga eks igal asjal omad head ja vead. Tegelikult saan natuke proovida ka oma algset plaani, väikesest kosmeetikakabinetist. Kuna paar aastat tagasi hakkasin tegema looduslikku käsitöökosmeetikat ja selleks oli vaja leida köök,kus süüa ei tehta. Köögi kõrvalt jäi ruumi üle ka ja tegingi väikese kosmeetikakabineti, ehk siis meie ilusalongi filiaali. Seal saan siis vaikselt hubases õhkkonnas tööd teha. Samas tunnen,et kui ainult see väike koht olekski,siis mingi hetk tahaks ikka rohkem suhelda. Õnneks saan siis ennast kahe koha vahel jagada, salongis nn inimeste keskel tööd teha ja privaatsemalt ka üksi nokitseda.
Eks nagu igal alal nii ka ilumaailmas on paremaid aegu ja raskemaid aegu. Remondid ja kolimised on kindlasti rasked, masu aeg, euro tulek või kui su “hea” kolleeg otsustab ühel päeval kõrvalmajja oma salongi teha ja sa saad teada kui ütleb,et ” homme” ei tule enam,ise on tükk aega varem minu salongi kliente ja töötajaid uude kohta värvanud…Aga, mis ei tapa,teeb tugevamaks!
Rohkem on ikka toredaid hetki-toredad kolleegid ja kliendid.. kui töö sujub ja näed rahulolevaid pilke nii teenindaja kui kliendi näost,et andmise ja saamise rōōm on olnud vastastikused! Olen ikka väga tänulik,et mul on just selline ilusalong!
Salongi nimi -Rosita-miks? Kõik ,kes mind tunnevad,teavad,et armastan väga roose. Ilusalong on minumeelest igati sobilik koht,kus roose saab ka sisekujunduses kasutada ja kui juba salong roosiliseks teha,siis sobib ka nimi Rosita.
Salongi kohta saab rohkem infot ka www.rositasalong.ee
Mis ma siis kokkuvõtteks ütlen, kas tasub tahta ilusalongi? Kui see on suur unistus, kui on silmapiiril ka potensiaalseid töötajaid, kui on soovi tegeleda majandusteemadega, äriplaanidega jne…siis ikka tasub proovida. Kui aga oled hea iluteenindaja,kes lihtsalt naudib oma tööd ja on rahul salongiga ,kus seda tööd teha,siis kindlasti on see variant kergem. Samas jälle,kes ütles,et kerge peab olema? Tasub ikka usaldada oma sisetunnet ja unistusi!