Minu tutvused eeterlike õlidega algasid siis kui hakkasin kosmeetikat valmistama. Varem nad mind ei kõnetanud… Kreemidele oli lõhnu vaja ja ühest kosmeetikapoest ma oma esimesed eeterlikud õlid ostsin. Mingi aja pärast sattusin ühele eeterlike õlide loengule ka, tutvustati doTerra sarja. Sellest ajast kasutan oma kosmeetikas mõningaid doTerra eeterlikke õlisid, aga olen valinud teisi sarju ka,sest näiteks seepidele kulub väga palju ja doTeerral pole suuremaid pudeleid (100-1000ml) Kasutan siin palju doTerra nime, aga selle postituse eesmärk ei ole doTerra reklaam ,lihtsalt sattusin nende üritusele, meeldisid, on omad kogemused sellest firmast ja eeterlike õlide kvaliteediga olen rahul. Kui valida ,mis sarja kasutada, siis kvaliteetne eeterlik õli ei saa olla odav, siis segatud mingi baasõliga või veel hullem ,sünteetiline. Seega ei soovita odavaid eeterlikke õlisid! Kodus oma tarbeks hea valik 5 ml pudelid, suurem lihtsalt aeguks enne kui otsa saab.

Minu huvi eeterlike õlide vastu on aastatega aina kasvanud, sest nende kasutamisvõimalused on palju suuremad kui lihtsalt kreemile, seebile või küünlale lõhna andmine.
Sellel suvel asusin õppima ka aroomiteraapiat ja nüüdseks veerand aastasest õppest läbitud. Siiani suurimaks teadmiseks, millele ma enne millegipärast ei mõelnud ,( kuigi loogiliselt oleks võinud) on ohud eeterlike õlide valest doseerimisest. Millegipärast sellest eriti ei räägita kuskil, vähemalt minuni see info enne ei jõudnud. Eeterlikke òlisid tuleb kasutada ikka nagu ravimeid- kui on probleem,võtad sobiva õli ja kasutad ühekordselt või maksimum 2 nädalat ja kõik. Paraku tean ,et palju inimesed kasutavad eeterlikke õlisid aastaid igapäevaselt ja enamasti just doTerra kliendid. Mulle väga meeldivad selle firma õlid,aga ei meeldi see nn võrkturundussüsteem,mis motiveetib inimesi igakuiselt rohkem òlisid ostma ja mida rohkem tellid,seda paremad boonused- kingitused, tasuta tooted jne. Loomulikult kui oled need õlid tellinud,siis ju ka peab kasutama, seda enam,et pidevalt rõhutatakse kui puhtad ja kahjutud nad on. Puhtad küll,aga ikka ju mõjuvõimsate toimetega, muidu ju ei tuleks ka neid edulugusid tervenemistest. Kui iga päev kodus või tööl töötab difuuser eeterliku õliga, kui tilgutada igapäevaselt joogivette eeterlikku õli,kui võtta kapsliga sisse ,kui määrida naha peale, siis nad kõik ju mõjuvad ja mõjutavad kas närvisüsteemi, hormonaalsüsteemi, aju tööd, vererõhku, seedimist jne. Ka imikute ja väikelaste tubades tihi töötab näiteks difuuser rahustava õliseguga, mõjutades seda arenevat närvisüsteemi tugevalt..Kahjuks selle kõige tulemused avalduvad alles aastate pärast.

Mind on see kõik pannud väga mõtlema ,sest ise ka aastaid kosmeetikat valmistades olen ikka suht palju eeterlikke õlisid sisse hinganud, nüüdsest tõstan kreemipoti alati õhupuhastaja alla ja panen selle täisvõimsusel tööle kui eeterlikud õlid lisan. Oma isiklikud kreemid teen praegu hoopis ilma eeterlike õlideta, et ka üledoseerimisohtu vähendada. Kliendid ,kes kasutavad eeterlike õlidega kreeme, aga muul moel ei kasuta liigselt eeterlikke õlisid,ei ole ohtu ( minu 40 ml kreemipurgis on näiteks 4 tilka eeterlikku òli, see on ohutu kogus)
Mina isiklikuks tarbeks õnneks eeterlikke õlisid eriti palju ei ole kasutanud, difuuser kogub aastaid kapis tolmu ja joogivett ka olen alati puhast eelistanud.Olen jah,pigem ühekordselt kasutanud kui vahel vaja on olnud. Eeterlike õlide võlud on tegelikult imelised.Esiteks need suurepärased aroomid, mis panevad mu kreemid imeliselt lõhnama. Või siis üks mu lemmikõli,mis alati aitab kui tunnen,et ohatis tulemas, määrin peale mõned korrad ja aitab hästi.Või kui on tunne nagu hakkaks nohu tulema…panen tilga üht eeterlikku õli baasõliga peopesadesse ja nuusutan mõned korrad ja korras…või seedehäire korral on oma õli olemas jne. Pole küll tihti vaja läinud,aga kui on,siis olen alati abi saanud. Imeline!
Huvitav on see,et enamasti me teame,et näiteks ravimtaimeteed ei ole soovitav pikka aega ühte sorti tarbida, aga eeterlike õlide puhul seda millegipärast tehakse. Tean üht inimest,kes korjab hoolega ravimtaimi, kasutab ise ja jagab teistele ka. Õpetuseks lisab alati,et pikka aega ei tohi tarbida…samas töötab tal endal kodus alati difuuser eeterlike õlidega juba paar aastat järjest paari oma lemmikõliga. Ja võrreldes eeterlike õlidega on taimeteed üsna lahjad…
Selle jutuga soovin,et eeterlike õlide sõbrad mõtleks korra oma kasutamise üle ja just seda külge,et need imelised pudelid puhtast loodusest on nii võimsad tegelikult ja kas ikka on hea mõte iga päev lasta enda organismi mòjutada nii tugevalt. Veel selline näide, et minu aroomiteraapia õpetaja kasutab oma töös vaid sarja, millel 5 ml pudelid,sest suuremad lihtsalt aeguks enne kui otsa saavad…ja tema doseerib 1 teraapiaks inimesele 1-4 tilka olenevalt õlist ( tilk tuleb süstlanòelaga, mitte pudelist otse) ja isegi siis võib vahel ootamatuid reaktsioone tekkida. doTerra õlid kahjuks enamasti on 15 ml ( kosmeetika valmistamiseks sobiv), mis tavainimesele isiklikuks tarbeks kindlasti liiga palju…Üldse minumeelest ei tohiks ükski tervisetoode olla võrkturunduses, mis “sunnib ” inimesi neid pidevalt ostma ja tarbima, see ei ole kuidagi loomulik, aga see muidugi juba teine teema.
Kuidagi üldse tundub praegu see eeterlike õlide teema ja kasutamine tohutult kasvanud.Iga päev loen fb üritusi, mis kutsuvad inimesi loengule ja kaasa antakse ka kohapeal kokkusegatud eeterlike õlide seguõlisid ( küsimata täpsemalt inimeste tervise olukorda, allergiaid, kasutamisel olevaid ravimeid) . Hâsti popid on ka looduskosmeetika valmistamised ja töötoad, kus ka eeterliku õlid kasutusel Seebikoolitused, küünlakoolitused jne. See kõik on väga tore, aga kahju,et kogu info ,mis antakse on,et kõik koostisosad on nii puhtad ja ohutud. ( varem ma ise ka kaasaarvatud oma töötubades…) Õigel kasutamisel ongi, aga kes juba suuremalt ka müügiks kosmeetikat või küünlaid valmistavad, siis tasub mõelda,kuidas ennast kaitsta eeterlike õlide üledooside eest…
Sellised siis minu mòtted ja teadmised praegu eeterlikest õlidest, nad on suurepärased abilised ja soovin kõigile eeterlike õlide sõpradele turvalist ja läbimõeldud kasutamist ning pigem aukartust kui pillavat suhtumist!