Mulle meeldivad väga kosmeetikatooted-kreemid, maskid,õlid… need mõnusad koostised ja lõhnad… Mulle meeldib väga taimemaailm, looduslikud toimeained ja puhtad aroomid. Mulle meeldib väga käsitöö, suur rōōm ja rahulolu kui oled ise midagi valmistanud. Käsitöökosmeetika valmistamine ühendab kõik mu suured lemmikud ja just eelkõige sellepärast hakkasin ise kosmeetikat valmistama. Lisaks on ta ka mõnusaks vahelduseks kosmeetiku tööle, samas ikka tugevalt seotud mu põhitööga. Praeguseks olen tõsisemalt kosmeetika valmistamisega tegelenud 4 aastat ja paar aastat veel lisaks kui vaikselt katsetasin ainult oma tarbeks. Alustasingi mõttega teha omale ja oma perele ise kosmeetikat.Siis leidsin,et need ju ka toredad kingitused. Kingisaajad jäid rahule ja tellisid juurde, soovitasid oma tuttavatele ka ja nii see “hobi” tasapisi arenes. Tekkis minu kosmeetikasari ” Rosita” ,mis seotud muidugi minu Ilusalongiga. Mille poolest siis minu kreemid erinevad teistest? Eelkõige tahan oma kreemidesse panna nii palju Eesti loodust kui võimalik. Näiteks hüdrosoolid ehk taimeveed-pärnast, kibuvitsast, nõgesest, põdrakanepist, roosidest. * Hüdrosoolidest tahan kindlasti eraldi loo kirjutada!
Taimeõlid-astelpaju, kibuvits, põldosi, kortsleht, pärnaõis, roos, saialill. Et kreemid ikka eriti mõnusad ja tõhusad saaks,siis sekka ka natuke parimaid välismaiseid õlisid- mandliõli, viinamarjaseemneõli, argaaniõli, sheavõi,kakaovõi. Minu suured lemmikud on ka doTerra eeterlikud õlid-see on tõeline “sõltuvus” Kui korra oled neid proovinud,siis enam väga muid eeterlikke õlisid ei taha. Minu kreemides on nad samuti olemas. Lisaks taimeõlidele ja veele lisan ka toimeaineid nagu-e-vitamiin, taimne kollageen , kaeraproteiin, q10 vitamiin, B6 vitamiin, glütseriin, hüaluroonhape- kõik need toimeained on kindlasti taimsed, ei kasuta sünteetilisi koostisosi. Kreemi hea koostise jaoks on vaja ka emulgaatoreid,mis ühendavad vee ja õlide osa ning aitavad kreemi koostisel püsida. Kasutan taimse päritoluga emulgaatoreid. Siis veel säilitaja! ? Mina kasutan ECO säilitajat, mis on lubatud looduskosmeetikas kasutada. Selle säilitajaga säilivad kreemid 1 aasta toatemperatuuril. Säilitaja kasutamise üle tihti loodustoodete austajad vaidlevad, kas kasutada võ ei? Jah variandid on ka õhukindlad pakendid, alkoholi kasutamine jne. Mina valisin säilitaja, sest ei soovinud kallima pakendiga toote hinda kõrgeks ajada ja saan olla kindel,et tootes bakterid ei hakka vohama, kuidas iganes klient toodet kasutab või hoiab kodus.

Pakendi teema on mulle samuti oluline. Olen valinud lihtsad klaaspurgid ja ei kasuta muid pakendeid purgi ümber, et mitte liigset “prahti” tekitada. Tühjad purgid saab klient meie salongi tagasi tuua ja saab siis uue kreemi soodsamalt. Purgid kõik mitmekordses kasutuses!
Minu eripäraks on kindlasti ka see,et teen palju individuaalseid tooteid vastavalt kliendi soovidele ja naha vajadustele. Kliendid kasutavad hea meelega võimalust,et tulevad näohooldusele, siis näha hästi tema naha seisukord ja samal ajal kui klient lamab maski all, valmistan talle sobiva kreemi, mille ta saab hoolduse lõpus kaasa.

Käsitöökosmeetika valmistamine on lòputult põnev maailm, uued mõtted,uued retseptid,klientide ideed ja soovid. Suureks abiks mulle on kindlasti kosmeetiku töö kogemus-oskan ehk paremini erinevate nahatüüpide ja probleemide korral sobivat toodet soovitada ja kokku segada…Taimede maailm on suur erinevate võimaluste aardelaegas ja selles osas on oi kui palju õppida. Sügisel asungi end täiendama aastasele aroomiteraapia kursusele. Programmis muuhulgas ka taimeõlide biokeema! Õppida ja areneda on tõesti palju!
Mis siis on raske minu jaoks? Rahaliselt kindlasti ohutussertifikaatide tegemine. Eriti kui pole eesmärk suurem turundus,vaid rohkem oma klientidele tegemine…aga tingimused on kõigile samad, kui tahad müüa, ükskõik,kas suurelt või väikselt, pead tagama ohutud tooted. Raske on ka toote kujundus. Igal tootel peab olema ju silt ja info ja tore kui see näeks ka ilus välja. Minul kujundusega tegelevaid tuttavaid ei ole, niisiis panin otsingusse toote disain ja leidsin hulga firmasid,kes sellega tegelevad. Saatsin oma soovid 5-le erinevale firmale ja paarile fie-le. Vastuseid sain 3, üks,et ei paku sellist teenust, üks,et hetkel õpib välismaal ja ei tee tööd ja üks,kes saatis oma näidise vähemalt,et tema teeks sellised sildid, aga see oli lihtsalt internetist võetud naise pea roosiga, mille ma oleks ise ka leidnud ja ei soovinud sellist. Mis siis edasi? Trükkimisfirma oli mul leitud ja sealne töötaja pakkus,et paneme siis esialgu lihtsalt roosi ja kui pärast soov,saame muuta. Nii see ” ajutine” lahendus siis sündis ja on praeguseni,sest ikka pole endal tulnud paremat mõtet ja pole leidnud ka kujundajat-disainerit…( kui keegi selle ala inimene loeb ja tunneb,et tahaks koostööd, siis olen huvitatud) Turundus on ka muidugi väga keeruline ja seda ma pole eriti üritanudki. Hetkel piisab mulle e-poe tellimustest ja oma salongis müügist. Ega kuhugi suurde poodi ei tahagi trügida, pigem mõned hubased väikesed käsitööpoed ja looduskosmeetika suunaga ilusalongid. Et siis lähimad eesmärgid on tootedisain ikka ja rohkem Eesti loodust siduda oma toodetega.Sooviks rohkem teha ka just individuaalseid kreeme-nii põnevad on erinevad nahad oma eripärade ning vajadustega ja erinevad inimesed oma soovidega. Julgustan kindlasti proovima just sulle spetsiaalselt tehtud kreemi ( ei pea kindlasti ka näohooldust võtma samal ajal)
Me kõik oleme erilised ja erinevad ning väärt ainult parimat!
Olen ise nüüd peaaegu 5 aastat kasutanud ainult enda valmistatud kreeme. Nahk on puhas ja värske jumega. ( ja ma olen suht kriitiline omatehtud asjade ja oma välimuse suhtes) Valmistan iga kuu omale uue väikese kreemi ja iga kord natuke erineva koostisega. Igal hommikul ja õhtul kui kreemi kasutan valin just selleks hetkeks sobiva eeterliku õli, mille tilga siis enne nahale kandmist kreemiga käte vahel segan. Nii saab lisaks mõnusale kreemile värskeima toimeaine lisada- viiruk,lavendel, sidruhein, geranium,apelsin,greip vms. Valiku teen sisetunde järgi.
Kas nn isetehtud käsitöökosmeetika on ikka tõhus võrreldes profitoodetega? Sellest tahaks ka kirjutada erladi teema juba edaspidi.